طراحی روشنایی

 

امروزه انتخاب منبع نوری مناسب یکی از عوامل مهم و تاثیر گذار در زیبائی و تامین نور مورد نیاز محیط، جزء دغدغه های اولیه طراحان و مهندسین مشاور در حوزه روشنائی می باشد.

از اینرو شرکتها منابع نوری مختلف تولیدی خودشان را در بدنه های  مختلف قرارداده و پس از طی مراحل تست و ارزیابی های مختلف ( کره نوری)  و در قالب پلاگین های اختصاصی همان شرکت در نرم افزار های مرتبط با تحلیل میزان نور (دیالوکس) قرار داده و موقعیت های نصب هر منبع نوری و حجم نور محیط را قبل از جانمائی به کارفرمایان پیشنهاد می دهند .

 

  • مزیت های انتخاب روشنائی مناسب محیط :

 

  1. باعث جلوگیری از خستگی چشم و عوارض ناشی از آن می شود.
  2. باعث افزایش راندمان و عملکرد افراد حاضر در محیط می شود.
  3. باعث کاهش هزینه های ناشی از مصرف انرژی می شود.
  4. باعث کاهش گازهای گلخانه ای ناشی از تولید و  مصرف بیش از حد انرژی می شود.

 

  • تاریخچه طراحی نور

جالب است بدانید در گذشته، طراحی و محاسبات میزان روشنایی به صورت دستی صورت می گرفت. این نوع طراحی بسیار پیچیده و زمان بر بود و از طرفی چون به دست انسان انجام می گرفت، میزان خطای آن بالا بود. با پیشرفت تکنولوژی و طراحی نرم افزارهای کامپیوتری، طراحی روشنایی نیز توسط نرم افزار پیاده سازی شد که مزایایی از قبیل صرفه جویی در زمان، دقت بالاتر و هم چنین جلوه بصری و شبیه سازی عینی پروژه را به همراه داشت.

 

  • طراحی روشنایی چیست ؟

به عملیات شبیه سازی پروژه های روشنایی به منظور دست یابی به روشنایی مناسب و با کیفیت که امروزه توسط نرم افزار صورت می پذیرد طراحی روشنایی گفته می شود.

 

  • نرم افزار دیالوکسDialux

این نرم افزار بهترین و متداول ترین نرم افزار در طراحی و محاسبات روشنایی و نورپردازی فضاهای خارجی و داخلی می باشد. این نرم افزار با همکاری شرکت های تولید کننده چراغ و لامپ سراسر دنیا همواره در حال توسعه است. این شرکت ها برای بکار گیری چراغ ها و لامپ های تولیدی خود در طراحی روشنایی توسط نرم افزار دیالوکس، به تهیه پلاگین های اختصاصی هریک از چراغ های تولیدی خود برای نرم افزار دیالوکس می پردازند. و طراحان پروژه های روشنایی برای استفاده از چراغ های هر شرکت، پلاگین های مربوطه را در نرم افزار دیالوکس نصب می نمایند.

 

  • ما در شرکت نورسازان

با استفاده از نرم افزار دیالوکس و سایر نرم افزارهای سه بعدی، پروژه شما را شبیه سازی کرده و نتیجه نهایی را به صورت رندر سه بعدی و گزارشات مهندسی شده دقیق به شما عزیزان ارائه میدهیم .

ارسال نقشه جهت بررسی واحد مهندسی

دانلود آخرین نسخه نرم افزار دیالوکس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.